购买 SJ6012DTP | SJ6012DTP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SJ6012DTP
SJ6012DTP
SJ6012DTP
仅供参考
零件编号 SJ6012DTP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 SCR 600V 12A TO252
送货服务
SJ6012DTP参数
系列SCR
电压 - 关闭状态600 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)20 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)7.6 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)12 A
电流 - 保持(Ih)(最大)60 mA
当前 - 关闭状态(最大)10 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)100A, 120A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
供应商设备包TO-252AA
SJ6012DTP Packaging
Insepction
SJ6012DTP FAQ
  • 1. How to order SJ6012DTP on Heisener?
  • 3. Are the SJ6012DTP price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SJ6012DTP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SJ6012DTP.
SJ6012DTP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。