购买 SJ6012DRP | SJ6012DRP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SJ6012DRP
SJ6012DRP
SJ6012DRP
仅供参考
零件编号 SJ6012DRP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 SCR 600V 12A TO252
送货服务
SJ6012DRP参数
系列SJ
电压 - 关闭状态600 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)20 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)7.6 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)12 A
电流 - 保持(Ih)(最大)40 mA
当前 - 关闭状态(最大)10 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)100A, 120A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
供应商设备包TO-252 (DPAK)
SJ6012DRP Packaging
Insepction
SJ6012DRP FAQ
  • 1. How to order SJ6012DRP on Heisener?
  • 3. Are the SJ6012DRP price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SJ6012DRP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SJ6012DRP.
SJ6012DRP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。