购买 SIHP16N50C-BE3 | SIHP16N50C-BE3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SIHP16N50C-BE3
SIHP16N50C-BE3
SIHP16N50C-BE3
仅供参考
零件编号 SIHP16N50C-BE3
制造商 Vishay Siliconix
描述 MOSFET N-CH 500V 16A TO220AB
送货服务
SIHP16N50C-BE3参数
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)500 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C16A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs68 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1900 pF @ 25 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)250W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs380mOhm @ 8A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220AB
包/箱TO-220-3
SIHP16N50C-BE3 Packaging
Insepction
SIHP16N50C-BE3 FAQ
  • 1. How to order SIHP16N50C-BE3 on Heisener?
  • 3. Are the SIHP16N50C-BE3 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SIHP16N50C-BE3?
SIHP16N50C-BE3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。