购买 SIHP12N50C-E3 | SIHP12N50C-E3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SIHP12N50C-E3
SIHP12N50C-E3
SIHP12N50C-E3
仅供参考
零件编号 SIHP12N50C-E3
制造商 Vishay Siliconix
描述 MOSFET N-CH 500V 12A TO220AB
送货服务
SIHP12N50C-E3参数
制造商Vishay Siliconix
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)500 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C12A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs48 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1375 pF @ 25 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)208W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs555mOhm @ 4A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包-
包/箱TO-220-3
SIHP12N50C-E3 Packaging
Insepction
SIHP12N50C-E3 FAQ
  • 1. How to order SIHP12N50C-E3 on Heisener?
  • 3. Are the SIHP12N50C-E3 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SIHP12N50C-E3?
SIHP12N50C-E3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。