购买 SICW1000N170A-BP | SICW1000N170A-BP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SICW1000N170A-BP
SICW1000N170A-BP
SICW1000N170A-BP
仅供参考
零件编号 SICW1000N170A-BP
制造商 Micro Commercial Co
描述 N-CHANNEL MOSFET,TO-247AB
数据表
封装 -
ECAD
库存 954 piece(s)
送货服务
SICW1000N170A-BP参数
制造商Micro Commercial Co
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术SiC (Silicon Carbide Junction Transistor)
漏极到源极电压(Vdss)1700 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C3A
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)15V, 20V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs15.5 nC @ 20 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds124 pF @ 1000 V
Vgs(最大)+25V, -5V
FET功能-
功耗(最大值)69W
Rds On(Max)@ Id,Vgs1.32Ohm @ 1.5A, 20V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-247AB
包/箱TO-247-3
SICW1000N170A-BP Packaging
Insepction
SICW1000N170A-BP FAQ
  • 1. How to order SICW1000N170A-BP on Heisener?
  • 3. Are the SICW1000N170A-BP price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SICW1000N170A-BP?
SICW1000N170A-BP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。