购买 SICW040N120Y4-BP | SICW040N120Y4-BP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SICW040N120Y4-BP
SICW040N120Y4-BP
SICW040N120Y4-BP
仅供参考
零件编号 SICW040N120Y4-BP
制造商 Micro Commercial Co
描述 SCHOTTKY DIODES
送货服务
SICW040N120Y4-BP参数
制造商Micro Commercial Co
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术SiC (Silicon Carbide Junction Transistor)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C63A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)20V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 10mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs120 nC @ 20 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2225 pF @ 1000 V
Vgs(最大)+25V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)390W
Rds On(Max)@ Id,Vgs52mOhm @ 40A, 20V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-247-4
包/箱TO-247-4
SICW040N120Y4-BP Packaging
Insepction
SICW040N120Y4-BP FAQ
  • 1. How to order SICW040N120Y4-BP on Heisener?
  • 3. Are the SICW040N120Y4-BP price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SICW040N120Y4-BP?
SICW040N120Y4-BP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。