购买 SI2300DS-T1-BE3 | SI2300DS-T1-BE3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SI2300DS-T1-BE3
SI2300DS-T1-BE3
SI2300DS-T1-BE3
仅供参考
零件编号 SI2300DS-T1-BE3
制造商 Vishay Siliconix
描述 N-CHANNEL 30-V (D-S) MOSFET
送货服务
SI2300DS-T1-BE3参数
制造商Vishay Siliconix
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)30 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C3.1A (Ta), 3.6A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)2.5V, 4.5V
Vgs(th)(Max)@Id1.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs10 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds320 pF @ 15 V
Vgs(最大)±12V
FET功能-
功耗(最大值)1.1W (Ta), 1.7W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs68mOhm @ 2.9A, 4.5V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包SOT-23-3 (TO-236)
包/箱TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
SI2300DS-T1-BE3 Packaging
Insepction
SI2300DS-T1-BE3 FAQ
  • 1. How to order SI2300DS-T1-BE3 on Heisener?
  • 3. Are the SI2300DS-T1-BE3 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SI2300DS-T1-BE3?
SI2300DS-T1-BE3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。