购买 SHGTG40N60A4 | SHGTG40N60A4数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SHGTG40N60A4
SHGTG40N60A4
SHGTG40N60A4
仅供参考
零件编号 SHGTG40N60A4
制造商 onsemi
描述 SHGTG40N60A4
送货服务
SHGTG40N60A4参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列SMPS
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)600 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)75 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)300 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.7V @ 15V, 40A
力量 - 最大625 W
开关能量850µJ (on), 370µJ (off)
输入类型Standard
门电荷450 nC
Td(开/关)@ 25°C25ns/145ns
测试条件390V, 40A, 2.2Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247-3
SHGTG40N60A4 Packaging
Insepction
SHGTG40N60A4 FAQ
  • 1. How to order SHGTG40N60A4 on Heisener?
  • 3. Are the SHGTG40N60A4 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SHGTG40N60A4?
SHGTG40N60A4 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。