购买 SGT120R65AL | SGT120R65AL数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SGT120R65AL
SGT120R65AL
SGT120R65AL
仅供参考
零件编号 SGT120R65AL
制造商 STMicroelectronics
描述 650 V, 75 MOHM TYP., 15 A, E-MOD
送货服务
SGT120R65AL参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术GaNFET (Gallium Nitride)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C15A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V
Vgs(th)(Max)@Id2.6V @ 12mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs3 nC @ 6 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds125 pF @ 400 V
Vgs(最大)+6V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)192W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs120mOhm @ 5A, 6V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PowerFlat™ (5x6) HV
包/箱8-PowerVDFN
SGT120R65AL Packaging
Insepction
SGT120R65AL FAQ
  • 1. How to order SGT120R65AL on Heisener?
  • 3. Are the SGT120R65AL price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SGT120R65AL?
SGT120R65AL 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。