购买 SGP5N60RUFTU | SGP5N60RUFTU数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SGP5N60RUFTU
SGP5N60RUFTU
SGP5N60RUFTU
仅供参考
零件编号 SGP5N60RUFTU
制造商 Fairchild Semiconductor
描述 IGBT, 8A, 600V, N-CHANNEL
送货服务
SGP5N60RUFTU参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)600 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)8 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)15 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.8V @ 15V, 5A
力量 - 最大60 W
开关能量-
输入类型Standard
门电荷24 nC
Td(开/关)@ 25°C13ns/34ns
测试条件300V, 5A, 40Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3
供应商设备包TO-220
SGP5N60RUFTU Packaging
Insepction
SGP5N60RUFTU FAQ
  • 1. How to order SGP5N60RUFTU on Heisener?
  • 3. Are the SGP5N60RUFTU price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SGP5N60RUFTU?
SGP5N60RUFTU 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。