购买 SGH15N120RUFTU | SGH15N120RUFTU数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SGH15N120RUFTU
SGH15N120RUFTU
SGH15N120RUFTU
仅供参考
零件编号 SGH15N120RUFTU
制造商 Fairchild Semiconductor
描述 IGBT, 24A, 1200V, N-CHANNEL
送货服务
SGH15N120RUFTU参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)24 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)45 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic3V @ 15V, 15A
力量 - 最大180 W
开关能量-
输入类型Standard
门电荷108 nC
Td(开/关)@ 25°C20ns/60ns
测试条件600V, 15A, 20Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-3P-3, SC-65-3
供应商设备包TO-3P
SGH15N120RUFTU Packaging
Insepction
SGH15N120RUFTU FAQ
  • 1. How to order SGH15N120RUFTU on Heisener?
  • 3. Are the SGH15N120RUFTU price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SGH15N120RUFTU?
SGH15N120RUFTU 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。