购买 SFF2008G | SFF2008G数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SFF2008G
SFF2008G
SFF2008G
仅供参考
零件编号 SFF2008G
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DIODE GEN PURP 600V 20A ITO220AB
送货服务
SFF2008G参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)600 V
电流 - 平均整流(Io)20A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.7 V @ 10 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)35 ns
电流 - 反向泄漏@Vr10 µA @ 600 V
电容@ Vr,F90pF @ 4V, 1MHz
供应商设备包ITO-220AB
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
SFF2008G Packaging
Insepction
SFF2008G FAQ
  • 1. How to order SFF2008G on Heisener?
  • 3. Are the SFF2008G price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SFF2008G?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SFF2008G.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as SFF2008G pin diagram, SFF2008G datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
SFF2008G 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。