购买 SFAF2006G | SFAF2006G数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SFAF2006G
SFAF2006G
SFAF2006G
仅供参考
零件编号 SFAF2006G
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DIODE GEN PURP 400V 20A ITO220AC
送货服务
SFAF2006G参数
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)400 V
电流 - 平均整流(Io)20A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.3 V @ 20 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)35 ns
电流 - 反向泄漏@Vr10 µA @ 400 V
电容@ Vr,F150pF @ 4V, 1MHz
供应商设备包ITO-220AC
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
SFAF2006G Packaging
Insepction
SFAF2006G FAQ
  • 1. How to order SFAF2006G on Heisener?
  • 3. Are the SFAF2006G price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SFAF2006G?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SFAF2006G.
SFAF2006G 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。