购买 SFAF2004G | SFAF2004G数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SFAF2004G
SFAF2004G
SFAF2004G
仅供参考
零件编号 SFAF2004G
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DIODE GEN PURP 200V 20A ITO220AC
送货服务
SFAF2004G参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)200 V
电流 - 平均整流(Io)20A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If975 mV @ 20 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)35 ns
电流 - 反向泄漏@Vr10 µA @ 200 V
电容@ Vr,F170pF @ 4V, 1MHz
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-2 Full Pack
供应商设备包ITO-220AC
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
SFAF2004G Packaging
Insepction
SFAF2004G FAQ
  • 1. How to order SFAF2004G on Heisener?
  • 3. Are the SFAF2004G price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SFAF2004G?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SFAF2004G.
SFAF2004G 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。