购买 SF2006PTH | SF2006PTH数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SF2006PTH
SF2006PTH
SF2006PTH
仅供参考
零件编号 SF2006PTH
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DIODE GEN PURP 400V 20A TO247AD
送货服务
SF2006PTH参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)400 V
电流 - 平均整流(Io)20A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.5 V @ 20 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)35 ns
电流 - 反向泄漏@Vr10 µA @ 400 V
电容@ Vr,F175pF @ 4V, 1MHz
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247AD (TO-3P)
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
SF2006PTH Packaging
Insepction
SF2006PTH FAQ
  • 1. How to order SF2006PTH on Heisener?
  • 3. Are the SF2006PTH price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SF2006PTH?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SF2006PTH.
SF2006PTH 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。