购买 SF2004PT | SF2004PT数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SF2004PT
SF2004PT
SF2004PT
仅供参考
零件编号 SF2004PT
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DIODE GEN PURP 200V 20A TO247AD
送货服务
SF2004PT参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)200 V
电流 - 平均整流(Io)20A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.1 V @ 20 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)35 ns
电流 - 反向泄漏@Vr10 µA @ 200 V
电容@ Vr,F175pF @ 4V, 1MHz
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247AD (TO-3P)
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
SF2004PT Packaging
Insepction
SF2004PT FAQ
  • 1. How to order SF2004PT on Heisener?
  • 3. Are the SF2004PT price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SF2004PT?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SF2004PT.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as SF2004PT pin diagram, SF2004PT datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
SF2004PT 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。