购买 SCTW90N65G2V | SCTW90N65G2V数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SCTW90N65G2V
SCTW90N65G2V
SCTW90N65G2V
仅供参考
零件编号 SCTW90N65G2V
制造商 STMicroelectronics
描述 SICFET N-CH 650V 90A HIP247
数据表
封装 -
ECAD
库存 6 piece(s)
送货服务
SCTW90N65G2V参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
系列-
FET类型N-Channel
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C90A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)18V
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs157 nC @ 18 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds3300 pF @ 400 V
Vgs(最大)+22V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)390W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs25mOhm @ 50A, 18V
工作温度-55°C ~ 200°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包HiP247™
包/箱TO-247-3
SCTW90N65G2V Packaging
Insepction
SCTW90N65G2V FAQ
  • 1. How to order SCTW90N65G2V on Heisener?
  • 3. Are the SCTW90N65G2V price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SCTW90N65G2V?
SCTW90N65G2V 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。