购买 SCTH90N65G2V-7 | SCTH90N65G2V-7数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SCTH90N65G2V-7
SCTH90N65G2V-7
SCTH90N65G2V-7
仅供参考
零件编号 SCTH90N65G2V-7
制造商 STMicroelectronics
描述 SICFET N-CH 650V 90A H2PAK-7
数据表
封装 -
ECAD
库存 273 piece(s)
送货服务
SCTH90N65G2V-7参数
FET类型N-Channel
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C90A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)18V
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs157 nC @ 18 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds3300 pF @ 400 V
Vgs(最大)+22V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)330W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs26mOhm @ 50A, 18V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包H2PAK-7
包/箱TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA
SCTH90N65G2V-7 Packaging
Insepction
SCTH90N65G2V-7 FAQ
  • 1. How to order SCTH90N65G2V-7 on Heisener?
  • 3. Are the SCTH90N65G2V-7 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SCTH90N65G2V-7?
SCTH90N65G2V-7 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。