购买 SCTH60N120G2-7 | SCTH60N120G2-7数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SCTH60N120G2-7
SCTH60N120G2-7
SCTH60N120G2-7
仅供参考
零件编号 SCTH60N120G2-7
制造商 STMicroelectronics
描述 SICFET N-CH 1200V 60A H2PAK-7
送货服务
SCTH60N120G2-7参数
FET类型N-Channel
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C60A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)18V
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs94 nC @ 18 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1969 pF @ 800 V
Vgs(最大)+22V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)390W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs52mOhm @ 30A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包H2PAK-7
包/箱TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA
SCTH60N120G2-7 Packaging
Insepction
SCTH60N120G2-7 FAQ
  • 1. How to order SCTH60N120G2-7 on Heisener?
  • 3. Are the SCTH60N120G2-7 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SCTH60N120G2-7?
SCTH60N120G2-7 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。