购买 SCT20N120H | SCT20N120H数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SCT20N120H
SCT20N120H
SCT20N120H
仅供参考
零件编号 SCT20N120H
制造商 STMicroelectronics
描述 SICFET N-CH 1200V 20A H2PAK-2
送货服务
SCT20N120H参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
系列-
FET类型N-Channel
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C20A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)20V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs45 nC @ 20 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds650 pF @ 400 V
Vgs(最大)+25V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)175W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs290mOhm @ 10A, 20V
工作温度-55°C ~ 200°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包H2PAK-2
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
SCT20N120H Packaging
Insepction
SCT20N120H FAQ
  • 1. How to order SCT20N120H on Heisener?
  • 3. Are the SCT20N120H price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SCT20N120H?
SCT20N120H 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。