购买 SCT151K-650R | SCT151K-650R数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SCT151K-650R
SCT151K-650R
SCT151K-650R
仅供参考
零件编号 SCT151K-650R
制造商 SMC Diode Solutions
描述 SCR 650V 12A DPAK
送货服务
SCT151K-650R参数
制造商SMC Diode Solutions
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列-
电压 - 关闭状态650 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)15 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)-
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)12 A
电流 - 保持(Ih)(最大)30 mA
当前 - 关闭状态(最大)10 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)120A @ 50Hz
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
供应商设备包DPAK
SCT151K-650R Packaging
Insepction
SCT151K-650R FAQ
  • 1. How to order SCT151K-650R on Heisener?
  • 3. Are the SCT151K-650R price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SCT151K-650R?
SCT151K-650R 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。