购买 SCT1000N170 | SCT1000N170数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SCT1000N170
SCT1000N170
SCT1000N170
仅供参考
零件编号 SCT1000N170
制造商 STMicroelectronics
描述 HIP247 IN LINE
送货服务
SCT1000N170参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)1700 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C7A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)20V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs13.3 nC @ 20 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds133 pF @ 1000 V
Vgs(最大)+22V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)96W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs1.3Ohm @ 3A, 20V
工作温度-55°C ~ 200°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包HiP247™
包/箱TO-247-3
SCT1000N170 Packaging
Insepction
SCT1000N170 FAQ
  • 1. How to order SCT1000N170 on Heisener?
  • 3. Are the SCT1000N170 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SCT1000N170?
SCT1000N170 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。