购买 SCT025W120G3-4AG | SCT025W120G3-4AG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SCT025W120G3-4AG
SCT025W120G3-4AG
SCT025W120G3-4AG
仅供参考
零件编号 SCT025W120G3-4AG
制造商 STMicroelectronics
描述 TO247-4
送货服务
SCT025W120G3-4AG参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术SiC (Silicon Carbide Junction Transistor)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C56A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)15V, 18V
Vgs(th)(Max)@Id4.2V @ 5mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs73 nC @ 18 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1990 pF @ 800 V
Vgs(最大)+18V, -5V
FET功能-
功耗(最大值)388W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs37mOhm @ 25A, 18V
工作温度-55°C ~ 200°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-247-4
SCT025W120G3-4AG Packaging
Insepction
SCT025W120G3-4AG FAQ
  • 1. How to order SCT025W120G3-4AG on Heisener?
  • 3. Are the SCT025W120G3-4AG price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SCT025W120G3-4AG?
SCT025W120G3-4AG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。