购买 SCT018H65G3AG | SCT018H65G3AG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SCT018H65G3AG
SCT018H65G3AG
SCT018H65G3AG
仅供参考
零件编号 SCT018H65G3AG
制造商 STMicroelectronics
描述 H2PAK-7
送货服务
SCT018H65G3AG参数
FET类型N-Channel
技术SiC (Silicon Carbide Junction Transistor)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C55A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)15V, 18V
Vgs(th)(Max)@Id4.2V @ 5mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs79.4 nC @ 18 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2124 pF @ 400 V
Vgs(最大)+22V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)385W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs27mOhm @ 30A, 18V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包H2PAK-7
包/箱TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA
SCT018H65G3AG Packaging
Insepction
SCT018H65G3AG FAQ
  • 1. How to order SCT018H65G3AG on Heisener?
  • 3. Are the SCT018H65G3AG price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SCT018H65G3AG?
SCT018H65G3AG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。