购买 SCE200DA160 | SCE200DA160数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SCE200DA160
SCE200DA160
SCE200DA160
仅供参考
零件编号 SCE200DA160
制造商 SanRex Corporation
描述 THYRISTOR MODULE 1600V 200A
送货服务
SCE200DA160参数
SCR数量,二极管1 SCR, 1 Diode
电压 - 关闭状态1.6 kV
电流 - 开状态(It(AV))(Max)200 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)314 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)3 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)100 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)6000A, 6500A
电流 - 保持(Ih)(最大)140 mA
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
SCE200DA160 Packaging
Insepction
SCE200DA160 FAQ
  • 1. How to order SCE200DA160 on Heisener?
  • 3. Are the SCE200DA160 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SCE200DA160?
SCE200DA160 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。