购买 SBA500AA160 | SBA500AA160数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SBA500AA160
SBA500AA160
SBA500AA160
仅供参考
零件编号 SBA500AA160
制造商 SanRex Corporation
描述 THYRISTOR MODULE 1600V 500A
送货服务
SBA500AA160参数
制造商SanRex Corporation
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR - 模块
封装-
ECAD
系列-
结构体Independent - All SCRs
SCR数量,二极管2 SCRs
电压 - 关闭状态1.6 kV
电流 - 开状态(It(AV))(Max)500 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)785 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)3 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)200 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)9100A, 10000A
电流 - 保持(Ih)(最大)-
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
SBA500AA160 Packaging
Insepction
SBA500AA160 FAQ
  • 1. How to order SBA500AA160 on Heisener?
  • 3. Are the SBA500AA160 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SBA500AA160?
SBA500AA160 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。