购买 S8M02600B | S8M02600B数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
S8M02600B
S8M02600B
S8M02600B
仅供参考
零件编号 S8M02600B
制造商 Diodes Incorporated
描述 THYRISTOR TO220AB TUBE 50PCS
数据表
封装 -
ECAD
库存 450 piece(s)
送货服务
S8M02600B参数
制造商Diodes Incorporated
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列-
电压 - 关闭状态600 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)200 µA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.8 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)-
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)8 A
电流 - 保持(Ih)(最大)6 mA
当前 - 关闭状态(最大)10 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)80A @ 60Hz
SCR类型Sensitive Gate
工作温度-40°C ~ 110°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3
供应商设备包TO-220AB
S8M02600B Packaging
Insepction
S8M02600B FAQ
  • 1. How to order S8M02600B on Heisener?
  • 3. Are the S8M02600B price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of S8M02600B?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of S8M02600B.
S8M02600B 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。