购买 S8012RTP | S8012RTP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
S8012RTP
S8012RTP
S8012RTP
仅供参考
零件编号 S8012RTP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 SCR 800V 12A TO220AB
送货服务
S8012RTP参数
制造商Littelfuse Inc.
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列Teccor®
电压 - 关闭状态800 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)20 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)7.6 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)12 A
电流 - 保持(Ih)(最大)40 mA
当前 - 关闭状态(最大)20 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)120A, 130A
SCR类型Sensitive Gate
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3
供应商设备包TO-220AB
S8012RTP Packaging
Insepction
S8012RTP FAQ
  • 1. How to order S8012RTP on Heisener?
  • 3. Are the S8012RTP price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of S8012RTP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of S8012RTP.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as S8012RTP pin diagram, S8012RTP datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
S8012RTP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。