购买 S8008NRP | S8008NRP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
S8008NRP
S8008NRP
S8008NRP
仅供参考
零件编号 S8008NRP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 SCR 800V 8A TO263
送货服务
S8008NRP参数
制造商Littelfuse Inc.
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列-
电压 - 关闭状态800 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)15 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)5.1 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)8 A
电流 - 保持(Ih)(最大)30 mA
当前 - 关闭状态(最大)10 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)83A, 100A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包TO-263 (D2PAK)
S8008NRP Packaging
Insepction
S8008NRP FAQ
  • 1. How to order S8008NRP on Heisener?
  • 3. Are the S8008NRP price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of S8008NRP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of S8008NRP.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as S8008NRP pin diagram, S8008NRP datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
S8008NRP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。