购买 S8006NTP | S8006NTP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
S8006NTP
S8006NTP
S8006NTP
仅供参考
零件编号 S8006NTP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 SCR 800V 6A TO263
送货服务
S8006NTP参数
系列-
电压 - 关闭状态800 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)15 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)3.8 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)6 A
电流 - 保持(Ih)(最大)30 mA
当前 - 关闭状态(最大)20 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)83A, 100A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
供应商设备包TO-263 (D2PAK)
S8006NTP Packaging
Insepction
S8006NTP FAQ
  • 1. How to order S8006NTP on Heisener?
  • 3. Are the S8006NTP price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of S8006NTP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of S8006NTP.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as S8006NTP pin diagram, S8006NTP datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
S8006NTP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。