购买 S6002ESRP | S6002ESRP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
S6002ESRP
S6002ESRP
S6002ESRP
仅供参考
零件编号 S6002ESRP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 SCR 2A SENSITIVE TO92
送货服务
S6002ESRP参数
ECAD
系列EV
电压 - 关闭状态600 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)800 mV
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)200 µA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.5 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)1.2 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)2 A
电流 - 保持(Ih)(最大)5 mA
当前 - 关闭状态(最大)5 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)22.5A @ 50Hz, 25A @ 60Hz
SCR类型Sensitive Gate
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
供应商设备包TO-92
S6002ESRP Packaging
Insepction
S6002ESRP FAQ
  • 1. How to order S6002ESRP on Heisener?
  • 3. Are the S6002ESRP price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of S6002ESRP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of S6002ESRP.
S6002ESRP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。