购买 S6002ESAP | S6002ESAP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
S6002ESAP
S6002ESAP
S6002ESAP
仅供参考
零件编号 S6002ESAP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 SEN SCR 600V 2A 200 ?A TO92WB
送货服务
S6002ESAP参数
制造商Littelfuse Inc.
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列S6002xS
电压 - 关闭状态600 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)800 mV
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)200 µA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.5 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)1.2 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)2 A
电流 - 保持(Ih)(最大)5 mA
当前 - 关闭状态(最大)5 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)22.5A, 25A
SCR类型Sensitive Gate
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
供应商设备包TO-92
S6002ESAP Packaging
Insepction
S6002ESAP FAQ
  • 1. How to order S6002ESAP on Heisener?
  • 3. Are the S6002ESAP price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of S6002ESAP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of S6002ESAP.
S6002ESAP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。