购买 S1VM02600A | S1VM02600A数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
S1VM02600A
S1VM02600A
S1VM02600A
仅供参考
零件编号 S1VM02600A
制造商 Diodes Incorporated
描述 THYRISTOR TO92 T&R 2K
送货服务
S1VM02600A参数
制造商Diodes Incorporated
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列-
电压 - 关闭状态600 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)800 mV
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)200 µA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.7 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)-
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)1.5 A
电流 - 保持(Ih)(最大)5 mA
当前 - 关闭状态(最大)10 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)15A @ 60Hz
SCR类型Sensitive Gate
工作温度-40°C ~ 110°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
供应商设备包TO-92
S1VM02600A Packaging
Insepction
S1VM02600A FAQ
  • 1. How to order S1VM02600A on Heisener?
  • 3. Are the S1VM02600A price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of S1VM02600A?
S1VM02600A 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。