购买 RB508FM-40SFHT106 | RB508FM-40SFHT106数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
RB508FM-40SFHT106
RB508FM-40SFHT106
RB508FM-40SFHT106
仅供参考
零件编号 RB508FM-40SFHT106
制造商 Rohm Semiconductor
描述 DIODE ARR SCHOTT 40V 80MA SOT323
送货服务
RB508FM-40SFHT106参数
制造商Rohm Semiconductor
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列-
二极管配置1 Pair Series Connection
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)40 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)80mA
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If590 mV @ 40 mA
速度Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr35 nA @ 30 V
工作温度 - 结150°C
安装类型Surface Mount
包/箱SC-70, SOT-323
供应商设备包SOT-323
RB508FM-40SFHT106 Packaging
Insepction
RB508FM-40SFHT106 FAQ
  • 1. How to order RB508FM-40SFHT106 on Heisener?
  • 3. Are the RB508FM-40SFHT106 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of RB508FM-40SFHT106?
RB508FM-40SFHT106 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。