购买 QK040K5TP | QK040K5TP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
QK040K5TP
QK040K5TP
QK040K5TP
仅供参考
零件编号 QK040K5TP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 TRIAC ALTERNISTOR 1KV 40A TO218
送货服务
QK040K5TP参数
系列Qxx40xx
三端双向可控硅Alternistor - Snubberless
电压 - 关闭状态1 kV
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)40 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.3 V
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)335A, 400A
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)50 mA
电流 - 保持(Ih)(最大)75 mA
组态Single
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-218-3 Isolated Tab, TO-218AC
供应商设备包TO-218AC Isolated
QK040K5TP Packaging
Insepction
QK040K5TP FAQ
  • 1. How to order QK040K5TP on Heisener?
  • 3. Are the QK040K5TP price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of QK040K5TP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of QK040K5TP.
QK040K5TP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。