购买 QK040J7TP | QK040J7TP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
QK040J7TP
QK040J7TP
QK040J7TP
仅供参考
零件编号 QK040J7TP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 TRIAC ALTERNISTOR 1KV 40A TO218X
送货服务
QK040J7TP参数
系列Qxx40xx
三端双向可控硅Alternistor - Snubberless
电压 - 关闭状态1 kV
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)40 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)2 V
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)335A, 400A
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)100 mA
电流 - 保持(Ih)(最大)100 mA
组态Single
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-218X-3 Isolated Tab
供应商设备包TO-218X Isolated
QK040J7TP Packaging
Insepction
QK040J7TP FAQ
  • 1. How to order QK040J7TP on Heisener?
  • 3. Are the QK040J7TP price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of QK040J7TP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of QK040J7TP.
QK040J7TP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。