购买 QK040J4TP | QK040J4TP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
QK040J4TP
QK040J4TP
QK040J4TP
仅供参考
零件编号 QK040J4TP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 TRIAC 1KV 40A TO218X
送货服务
QK040J4TP参数
制造商Littelfuse Inc.
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - TRIAC
封装-
ECAD
系列Qxx40xx
三端双向可控硅Standard
电压 - 关闭状态1 kV
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)40 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.3 V
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)335A, 400A
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)50 mA
电流 - 保持(Ih)(最大)80 mA
组态Single
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-218X-3 Isolated Tab
供应商设备包TO-218X Isolated
QK040J4TP Packaging
Insepction
QK040J4TP FAQ
  • 1. How to order QK040J4TP on Heisener?
  • 3. Are the QK040J4TP price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of QK040J4TP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of QK040J4TP.
QK040J4TP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。