购买 QJ4016RH6TP | QJ4016RH6TP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
QJ4016RH6TP
QJ4016RH6TP
QJ4016RH6TP
仅供参考
零件编号 QJ4016RH6TP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 TRIAC ALTERNSTR 400V 16A TO220AB
送货服务
QJ4016RH6TP参数
制造商Littelfuse Inc.
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - TRIAC
封装-
ECAD
系列-
三端双向可控硅Alternistor - Snubberless
电压 - 关闭状态400 V
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)16 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.3 V
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)167A, 200A
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)80 mA
电流 - 保持(Ih)(最大)70 mA
组态Single
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3
供应商设备包TO-220AB
QJ4016RH6TP Packaging
Insepction
QJ4016RH6TP FAQ
  • 1. How to order QJ4016RH6TP on Heisener?
  • 3. Are the QJ4016RH6TP price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of QJ4016RH6TP?
QJ4016RH6TP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。