购买 Q6008L4TP | Q6008L4TP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
Q6008L4TP
Q6008L4TP
Q6008L4TP
仅供参考
零件编号 Q6008L4TP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 TRIAC 600V 8A ITO220AB
送货服务
Q6008L4TP参数
制造商Littelfuse Inc.
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - TRIAC
封装-
ECAD
系列Qxx08xx
三端双向可控硅Standard
电压 - 关闭状态600 V
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)8 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.3 V
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)83A, 100A
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)25 mA
电流 - 保持(Ih)(最大)50 mA
组态Single
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
供应商设备包ITO-220AB
Q6008L4TP Packaging
Insepction
Q6008L4TP FAQ
  • 1. How to order Q6008L4TP on Heisener?
  • 3. Are the Q6008L4TP price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of Q6008L4TP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of Q6008L4TP.
Q6008L4TP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。