购买 PXP020-20QXJ | PXP020-20QXJ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PXP020-20QXJ
PXP020-20QXJ
PXP020-20QXJ
仅供参考
零件编号 PXP020-20QXJ
制造商 Nexperia USA Inc.
描述 PXP020-20QX/SOT8002/MLPAK33
送货服务
PXP020-20QXJ参数
制造商Nexperia USA Inc.
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型P-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)20 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C8A (Ta), 23.5A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)2.5V, 4.5V
Vgs(th)(Max)@Id1.25V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs29.1 nC @ 4.5 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1900 pF @ 10 V
Vgs(最大)±12V
FET功能-
功耗(最大值)1.7W (Ta), 15W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs20mOhm @ 7.7A, 4.5V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包MLPAK33
包/箱8-PowerVDFN
PXP020-20QXJ Packaging
Insepction
PXP020-20QXJ FAQ
  • 1. How to order PXP020-20QXJ on Heisener?
  • 3. Are the PXP020-20QXJ price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PXP020-20QXJ?
PXP020-20QXJ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。