购买 PWB80A40 | PWB80A40数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PWB80A40
PWB80A40
PWB80A40
仅供参考
零件编号 PWB80A40
制造商 SanRex Corporation
描述 THYRISTOR MODULE 400V 80A
送货服务
PWB80A40参数
SCR数量,二极管3 SCRs
电压 - 关闭状态400 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)80 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)125 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)2 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)150 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)2280A, 2500A
电流 - 保持(Ih)(最大)100 mA
工作温度-30°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
PWB80A40 Packaging
Insepction
PWB80A40 FAQ
  • 1. How to order PWB80A40 on Heisener?
  • 3. Are the PWB80A40 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PWB80A40?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PWB80A40.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as PWB80A40 pin diagram, PWB80A40 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
PWB80A40 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。