购买 PWB200AA40 | PWB200AA40数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PWB200AA40
PWB200AA40
PWB200AA40
仅供参考
零件编号 PWB200AA40
制造商 SanRex Corporation
描述 THYRISTOR MODULE 400V 200A
送货服务
PWB200AA40参数
SCR数量,二极管3 SCRs
电压 - 关闭状态400 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)200 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)314 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)2 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)150 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)5400A, 6000A
电流 - 保持(Ih)(最大)70 mA
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
PWB200AA40 Packaging
Insepction
PWB200AA40 FAQ
  • 1. How to order PWB200AA40 on Heisener?
  • 3. Are the PWB200AA40 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PWB200AA40?
PWB200AA40 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。