购买 PT200KN8 | PT200KN8数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PT200KN8
PT200KN8
PT200KN8
仅供参考
零件编号 PT200KN8
制造商 KYOCERA AVX
描述 DIODE MODULE 3PHASE 0.8KV 200A
ECAD
库存 117 piece(s)
送货服务
PT200KN8参数
技术Standard
电压 - 峰值反转(最大值)800 V
电流 - 平均整流(Io)200 A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.4 V @ 200 A
电流 - 反向泄漏@Vr7 mA @ 800 V
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
供应商设备包Module
PT200KN8 Packaging
Insepction
PT200KN8 FAQ
  • 1. How to order PT200KN8 on Heisener?
  • 3. Are the PT200KN8 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PT200KN8?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PT200KN8.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as PT200KN8 pin diagram, PT200KN8 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
PT200KN8 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。