购买 PT100KN16 | PT100KN16数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PT100KN16
PT100KN16
PT100KN16
仅供参考
零件编号 PT100KN16
制造商 KYOCERA AVX
描述 DIODE MODULE 3PHASE 1.6KV 100A
数据表
封装 -
ECAD
库存 108 piece(s)
送货服务
PT100KN16参数
制造商KYOCERA AVX
类别分立半导体产品 - 二极管 - 桥式整流器
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Three Phase
技术Standard
电压 - 峰值反转(最大值)1.6 kV
电流 - 平均整流(Io)100 A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.23 V @ 100 A
电流 - 反向泄漏@Vr7 mA @ 1600 V
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
供应商设备包Module
PT100KN16 Packaging
Insepction
PT100KN16 FAQ
  • 1. How to order PT100KN16 on Heisener?
  • 3. Are the PT100KN16 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PT100KN16?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PT100KN16.
PT100KN16 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。