购买 PSMNR55-40SSHJ | PSMNR55-40SSHJ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PSMNR55-40SSHJ
PSMNR55-40SSHJ
PSMNR55-40SSHJ
仅供参考
零件编号 PSMNR55-40SSHJ
制造商 Nexperia USA Inc.
描述 PSMNR55-40SSH/SOT1235/LFPAK88
送货服务
PSMNR55-40SSHJ参数
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C500A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id3.6V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs267 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds21162 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)375W (Ta)
Rds On(Max)@ Id,Vgs0.55mOhm @ 25A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包LFPAK88 (SOT1235)
包/箱SOT-1235
PSMNR55-40SSHJ Packaging
Insepction
PSMNR55-40SSHJ FAQ
  • 1. How to order PSMNR55-40SSHJ on Heisener?
  • 3. Are the PSMNR55-40SSHJ price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PSMNR55-40SSHJ?
PSMNR55-40SSHJ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。