购买 PSMN3R5-80YSFX | PSMN3R5-80YSFX数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PSMN3R5-80YSFX
PSMN3R5-80YSFX
PSMN3R5-80YSFX
仅供参考
零件编号 PSMN3R5-80YSFX
制造商 Nexperia USA Inc.
描述 NEXTPOWER 80 V, 3.5 MOHM, 150 A,
送货服务
PSMN3R5-80YSFX参数
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)80 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C150A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)7V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs108 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds7227 pF @ 40 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)294W (Ta)
Rds On(Max)@ Id,Vgs3.5mOhm @ 25A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包LFPAK56, Power-SO8
包/箱SOT-1023, 4-LFPAK
PSMN3R5-80YSFX Packaging
Insepction
PSMN3R5-80YSFX FAQ
  • 1. How to order PSMN3R5-80YSFX on Heisener?
  • 3. Are the PSMN3R5-80YSFX price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PSMN3R5-80YSFX?
PSMN3R5-80YSFX 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。