购买 PRFMB150W12 | PRFMB150W12数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PRFMB150W12
PRFMB150W12
PRFMB150W12
仅供参考
零件编号 PRFMB150W12
制造商 KYOCERA AVX
描述 IGBT MODULE, 1IN1, BRAKE CHOPPER
数据表
封装 -
ECAD
库存 30 piece(s)
送货服务
PRFMB150W12参数
制造商KYOCERA AVX
类别分立半导体产品 - 晶体管 - IGBT - 模块
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型-
组态Single
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)150 A
力量 - 最大657 W
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2V @ 15V, 150A
电流 - 收集器截止(最大)1 mA
输入电容(Cies)@ Vce15000 pF @ 25 V
输入Standard
NTC热敏电阻No
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
供应商设备包Module
PRFMB150W12 Packaging
Insepction
PRFMB150W12 FAQ
  • 1. How to order PRFMB150W12 on Heisener?
  • 3. Are the PRFMB150W12 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PRFMB150W12?
PRFMB150W12 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。