购买 PMZ600UNEZ | PMZ600UNEZ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PMZ600UNEZ
PMZ600UNEZ
PMZ600UNEZ
仅供参考
零件编号 PMZ600UNEZ
制造商 Nexperia USA Inc.
描述 MOSFET N-CH 20V 600MA DFN1006-3
送货服务
PMZ600UNEZ参数
制造商Nexperia USA Inc.
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)20 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C600mA (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)1.2V, 4.5V
Vgs(th)(Max)@Id950mV @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs0.7 nC @ 4.5 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds21.3 pF @ 10 V
Vgs(最大)±8V
FET功能-
功耗(最大值)360mW (Ta), 2.7W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs620mOhm @ 600mA, 4.5V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包SOT-883
包/箱SC-101, SOT-883
PMZ600UNEZ Packaging
Insepction
PMZ600UNEZ FAQ
  • 1. How to order PMZ600UNEZ on Heisener?
  • 3. Are the PMZ600UNEZ price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PMZ600UNEZ?
PMZ600UNEZ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。