购买 PMEG4005CT-QR | PMEG4005CT-QR数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PMEG4005CT-QR
PMEG4005CT-QR
PMEG4005CT-QR
仅供参考
零件编号 PMEG4005CT-QR
制造商 Nexperia USA Inc.
描述 DIODE ARR SCHOTT 40V TO236AB
送货服务
PMEG4005CT-QR参数
制造商Nexperia USA Inc.
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
系列-
二极管配置1 Pair Common Cathode
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)40 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)500mA
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If470 mV @ 500 mA
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)13 ns
电流 - 反向泄漏@Vr100 µA @ 40 V
工作温度 - 结150°C
安装类型Surface Mount
包/箱TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
供应商设备包TO-236AB
PMEG4005CT-QR Packaging
Insepction
PMEG4005CT-QR FAQ
  • 1. How to order PMEG4005CT-QR on Heisener?
  • 3. Are the PMEG4005CT-QR price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PMEG4005CT-QR?
PMEG4005CT-QR 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。