购买 PMEG040V030EPEZ | PMEG040V030EPEZ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PMEG040V030EPEZ
PMEG040V030EPEZ
PMEG040V030EPEZ
仅供参考
零件编号 PMEG040V030EPEZ
制造商 Nexperia USA Inc.
描述 DIODE SCHOTTKY 40V 3A CFP15B
送货服务
PMEG040V030EPEZ参数
制造商Nexperia USA Inc.
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)40 V
电流 - 平均整流(Io)3A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If490 mV @ 3 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)12 ns
电流 - 反向泄漏@Vr120 µA @ 40 V
电容@ Vr,F370pF @ 1V, 1MHz
安装类型Surface Mount
包/箱TO-277, 3-PowerDFN
供应商设备包CFP15B
工作温度 - 结175°C
PMEG040V030EPEZ Packaging
Insepction
PMEG040V030EPEZ FAQ
  • 1. How to order PMEG040V030EPEZ on Heisener?
  • 3. Are the PMEG040V030EPEZ price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PMEG040V030EPEZ?
PMEG040V030EPEZ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。